Kości dla psa – podstawowa higiena każdego pupila

Zwierzęta domowe na pozór nie potrzebują żadnej ochrony, jednak każdy właściciel posiadający psa czy kota wie, że prawda jest w ostatecznym rozrachunku zupełnie inna. Na szczęście okazuje się, że podstawowa higiena psa czy kota wcale nie jest skomplikowana. Wystarczy pomóc swoim pupilom stosując drobne triki, o których wie każdy doświadczony właściciel. Tym, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z posiadaniem psiaka w domowym zaciszu przydadzą się jednak drobne wskazówki, które pozwolą w maksymalnym stopniu zadbać o komfort i dobre samopoczucie naszego zwierzaka. Co zatem wydaje się w takiej sytuacji najważniejsze? Okazuje się, że zazwyczaj nawet najlepsi właściciele zwierząt nie mają zbyt wiele czasu na to, by zajmować się podopiecznymi. W przypadku kotów nie jest to problematyczne, ponieważ te ostatnie doskonale radzą sobie same. Jeśli chodzi o psy, jest zgoła inaczej dlatego tak ważne okazują się być wskazówki, o których mowa poniżej. 

 Sardynka z kurczakiem czy kości wapienne?

Jeszcze do niedawna na rynku polskim nie znaleźlibyśmy przysmaków dla psa, które jednocześnie będą pupilowi smakowały, a co najważniejsze poprawią także jego szkliwo i uzębienie. Dziś w zasadzie każdy lepszy sklep zoologiczny dysponuje ofertą, która w tym zakresie z pewnością godna jest podziwu nawet największego sceptyka. Wydaje się, że kości dla psa to dzisiaj najpopularniejsza forma ochrony wspomnianego już uzębienia oraz szkliwa. Dodatkowo produkty takie jak sardynka z kurczakiem czy paski z kurczaka owinięte wokół kości sprawiają, że dieta psiaka staje się o wiele bardziej zróżnicowana i jednocześnie przystosowana do potrzeb zarówno małego, jak i dorosłego psa. Warto sprawdzić, które produkty pupil uwielbia, ponieważ często zwierzęta indywidualnie wybierają dla siebie ulubiony przysmak. Niestety nie wszystkie oferty sklepów zoologicznych zawierają tego typu produkty, jednak jeżeli wie się, gdzie szukać – szybko można wspomniane przysmaki odnaleźć. 

Gdzie znaleźć kości dla psa?

W dobie dwudziestego pierwszego wieku należy zdawać sobie sprawę z tego, że nie musimy już szukać różnego rodzaju produktów w sklepach tradycyjnych. Idealną bazą danych zarówno w zakresie kupowania jak i branży usługowej stała się oczywiście sieć internetowa. Sklepy zoologiczne online prosperują w wirtualnym świecie tak samo dobrze, jak te tradycyjne. Co więcej, produkty można zamówić do domu na przykład z pracy, dzięki czemu oszczędzamy czas i możemy go przeznaczyć na przykład na zabawę z pupilem. Odwiedzając stronę internetową pod adresem http://www.otozoo.pl/pl/sklep/kategoria/przysmaki,1338,253,1.html, należącą do jednego ze sklepów, możemy sprawdzić, jakie kości są na rynku dostępne oraz – co być może jest bardziej istotne – z czego wspomniane przysmaki się składają. Warto również wspomnieć, że początkowo kości dla psów wyglądały bardzo podobnie. Oferta sklepów zoologicznych nie była różnorodna, a same kości miały jeden smak. Dziś sytuacja diametralnie się zmieniła. Czego możemy zatem oczekiwać od sklepów – zarówno tych internetowych, jak i tych tradycyjnych? Okazuje się, że oferta jest bardzo różnorodna i nierzadko zaskakująca. Czy innowacyjne połączenia przypadają do gustu psiakom oraz ich właścicielom? 

Oferta sklepów zoologicznych

Warto przede wszystkim zaznaczyć, że kości dla psa to jedynie mały ułamek tego, co znajduje się w ofercie przeznaczonych dla psiaków oraz dla ich właścicieli. Różnorodna karma czy inne przysmaki wprost zadziwiają, jeśli chodzi o ich wybór. Jakby jednak nie było kości są dość specyficznym produktem, który nie tylko sprawia pupilom radość, ale także poprawia ich zdrowie i higienę. Jakie elementy znajdziemy zatem w sprzedaży? W ostatnim czasie bardzo popularne stały się na przykład kości wapienne, które dookoła owijane są pyszną kaczką. Równie dużym zainteresowaniem cieszą się z kolei tak zwane pałeczki bydlęce (dokładniej rzecz ujmując ze skóry bydlęcej), które producenci postanowili owinąć kurczakiem czy też wspomnianą wcześniej kaczką. Co ciekawe, oferta ciągle ulega pewnym zmianom, ponieważ każdy dobry sklep zoologiczny otwiera się na nowości oraz innowacyjne, wcześniej nieznane w kraju rozwiązania.

Wydaje się, że dbałość o poprawną higienę oraz zdrowie psa wcale nie polega wyłącznie na sezonowej kąpieli czy wyczesywaniu pupila. Równie ważna jest dieta, która nie tylko wpływa na zdrowie zwierzaków, ale także – jak to się dzieje w przypadku kości – poprawia szkliwo zębów i pomaga zachować odpowiednią dietę. Warto przeglądać strony sklepów zoologicznych, ponieważ często znajdują się tam nowości, które nie dotarły jeszcze do tradycyjnych sklepów zoologicznych. Ważne jest również to, żeby obserwować, które przysmaki najbardziej przypadły do gustu naszemu pupilowi. Nie zawsze będzie bowiem tak, że psiaki polubią każdą przekąskę, którą znajdą swojej misce. I nie można się temu dziwić, ponieważ psy – podobnie jak ich właściciele – mają swoje upodobania, które nigdy się nie zmienią.